Slash

 Že nemáte rádi vztah dvou můžu? Že je vám to nepříjemné? Že to nechcete číst?

NEČTĚTE. A dál už nechoďte. Byli jste varováni.

Pro ty, co neví, co slash je, tak nemám na mysli rockového kytaristu Guns N´Rosses vystupujícího pod pseudonymem Slash. Ne, mám tím na mysli druh literární fikce, který páruje dvě mužské postavy, které v originálním díle vystupují jako heterosexuální.

Tahle díla nemají nikoho pohoršit, urazit, znechutit, vyděsit, ohrozit nevinnost čtenářů, nebo zneuctít původní dílo. Stejně jako celé odvětví fanfiction, i slashe nabízejí pouze jiný pohled na příběhy a postavy. Svět umí být dost uniformní i bez nás, zbytečně ho v tom nepodporujme a dejme šanci jiným směrům. Použiju slova Majka Spirita (píseň Primetime):

Buď zmeníš svet, alebo svet
zmení teba, to je dané.

Nechte fantazii autorů plynout. Slash literatura není braková ani špatná. Je jen jiná. A láska dvou můžu (popřípadě žen) je stejně krásná jako muže a ženy. S tím se smiřte.

tumblr_static_tumblr_static_1nrwp2zgbusk88ws0c04ckoww_640

Miluju především pár Harry/Draco, který považuju za TOP. Mám ráda i další páry (Johnlock, Sterek…), ale Drarry je podle mě nejlepší. Připomínají mi Jing a Jang. Zatímco jeden je světlý typ, blonďák, s šedýma očima, druhý je naopak snědý, tmavovlasý a zelenooký. Jeden Zmijozel, druhý Nebelvír. Bohatý a chudý. A oba na opačných stranách války. V podstatě nic jim nehraje do karet a všichni stojí proti nim. Takový Romeo a Julie celého HP fandomu. A přitom jsou natolik odlišní, že jsou de facto stejní a navzájem se doplňují. Harry prostě patří k Dracovi a Draco k Harrymu.

KAPITOLOVÉ

JEDNORÁZOVÉ