Oblíbené knihy

Neznám člověka, který by chtěla být spisovatelem a neměl rád knížky. A já miluju knihy.

Harry Potter a… všechno

Výsledek obrázku pro harry potter a vězenVýsledek obrázku pro harry potter a relikvie smrti

Autorka: J.K Rowling

Obsah: A má cenu to psát? Existuje na světě vůbec někdo, kdo by neznal příběh Harryho Pottera? Ano, vím, že se na světě vyskytují i mimozemšťani, kteří ho prý nemají rádi a vyhýbají se mu, ale takoví lidé by se do něj beztak zamilovali, kdyby mu dali šanci.:)

Ukázka: 

„S tebou si to vyřídím sám, a kdy budeš chtít,“ prohlásil Malfoy. „Třeba hned dnes večer. Dáme si kouzelnický souboj – jenom hůlky, jeden druhého se ani nedotkne. Co říkáš? Ty jsi o kouzelnickém souboji nejspíš ještě neslyšel, že?“

„Samozřejmě, že slyšel,“ otočil se k nim Ron. „Já budu jeho sekundant, a kdo tvůj?“ (HP a Kámen mudrců, str. 145)

Cal a Niko Leandrosovi

Související obrázek

Autorka: Rob Thurman

Obsah: Příběh dvou bratrů, kteří bojují s příšerami a pokoušejí se za každou cenu přežít. Trochu mi to připomíná můj oblíbený seriál Supernatural, akorát tohle je trochu víc… nebo míň… já vlastně nevím. Je to jiné, ale některé motivy jsou prakticky totožné, chápete ne? 🙂

Ukázka:

„Tylenol, nebo něco silnějšího?“

Hlas ke mně dolehl tlumeně, protože jsem měl přes hlavu polštář. Byl nasáklý potem a stal se obětí jednoho nebo dvou opravdu ošklivých kousanců. Hele, já taky umím kousat, tak proč bych si to měl nechávat pro sebe? Naslepo jsem zvedl zdravou ruku a vztyčil čtyři prsty.

„Takže něco silnějšího.“ (Měsíční svit, str. 86)

Historie Duny

Výsledek obrázku pro historie dunyVýsledek obrázku pro historie dunyVýsledek obrázku pro historie duny křížová výprava strojů

Autor: Brian Herbert a Kevin J. Anderson

Obsah: Každý by měl znát příběh pouštní planety Arrakis, neboli Duny. Ale co bylo před tím se rozhodli zpracovat autoři v díle Historie Duny. Mám ráda i knihy Předehra Duny, ale začátek příběhu pro mě bude vždycky nejkrásnější a nejdůležitější.

Ukázka: Zatím není, protože všechny moje knihy Duna, kterých je už skoro 20, ještě nemám přestěhované.

Tetovaný

Autor: Peter V Brett

Obsah: Fantasy popisující příběh tří odlišných lidí, kteří se snaží přežít ve světě, kdy každou noc vylézají ze země jadrnci, neboli démoni.

Příběh má i pokračování. Mám ráda všechny díly, ale osobně si myslím, že první je prostě ten nej.

Ukázka: Démon zaburácel a vycenil řady zubů ostrých jako kuchyňské nože. Ve srovnání s tou masou hrubých, pokroucených šlach pokrytých sukovatým, korovitým krunýřem vypadal Steave jako nedochůdče. 

Leesha nakreslila do vzduchu před sebe chranu a mlčky se modlila, aby jí Stvořitel dopřál rychlou smrt. Říkalo se, že démoni pozřou duši i tělo. Předpokládala, že brzy zjistí, co je na tom pravdy. (Tetovaný, str. 122) 

Cesty

Autor: Michael Crichton

Obsah: Jak autor sám píše, jedná se o knihu popisující cesty nejen krajinou, ale i myslí. V knize nenajdeme žádný příběh, pouze jednotlivé životní etapy autora. A já tu knížku prostě miluju. Nevím proč, prostě jo.

Ukázka: Třetí den vyrážíme brzo. Terén se náhle mění na velmi příkrý: hodinu se škrábeme po lávovém svahu rukama a nohama. Vzduch je mnohem chladnější: vyrážíme ve svetrech, ale brzo si oblékáme větrovky, pak rukavice, pak zatahujeme kapuce. 

Po dvou hodinách vyjdeme z úzkých lávových říms do sedla. Náhle máme takový výhled, že se lekneme, přinejmenším teď vím, kde jsem. (Cesty, str. 180)

Divočina

Autorka: Cheryl Strayedová

Obsah: Autobiografická kniha o tom, jak jedna mladá žena hledá sebe tím nejšílenějším způsobem. Někdo se dá na terapii a někdo se vydá na životní cestu, která mu může změnit život.

Ukázka: V botkách z instalační pásky jsem pokračovala přes paseku na cestu a tam se rozhlédla. Už jsem si nebyla jistá, kterým směrem bych se měla vydat. Jediné výhledy skýtaly paseky a cesty. Lesy tvořily husté porosty jedlí a záplavy popadaných větví a z dnešní zkušenosti jsem už věděla, že dřevařské cesty tvoří nevysvětlitelnou, nelogickou změť. (Divočina, str. 227) 

Přines mi hlavu Čarovného prince

Autor: Roger Zelazny a Robert Sheckley

Obsah: To je tak šílené, že ani nevím, co k tomu říct. Četla jsem ji kdysi dávno, když jsme byla nemocná a už dlouho jsem se tak nepobavila. Snad jen stačí říct, že démon Azzie chce vyhrát souboj dobra mezi zlem a rozhodne se proto sehrát pohádku, ale podle jeho scénáře. Šílenost. Ale úžasná.

Ukázka: Azzie pracoval ve své laboratoři, když najednou ucítil známé psychické škubnutí, které ohlašuje, že jste obětí čarování. Je to takový tlak, který začíná někde uvnitř vašeho žaludku. Není to nepříjemný pocit, ale je to nevítaný signál toho, co bude následovat. (Přines mi hlavu Čarovného prince, str. 113)

Jez a běhej, Hledání Ultra

Autor: Scott Jurek a Rich Roll

Obsah: Běžeckých knížek je v poslední době velká spousta, ale tyhle jsou nejlepší. Obě popisují cestu dvou velkých osobností, kteří dokázali něco, co se jen tak nevidí.

Ukázka: 

Lidé se mě vždycky ptají na totéž: Proč trénuju pět hodin v kuse, když bych se mohl udržet v kondici půlhodinovým poklusem.? Proč běhám čtyři maratony v řadě, když bych si mohl pohodlně zaběhnout jeden jediný? Proč, když můžu elegantně plout po stinných cestičkách, se peru s Údolím smrti uprostřed léta? Jsem snad masochista? Jsem závislý na endorfinech? existuje hluboko ve mně cosi, od čeho utíkám? Nebo snad hledám něco, co jsem nikdy neměl? 

Na začátku studií jsem běhal kvůli Dustymu. (Jez a běhej, str. 57)

Stalo se to večer před mými čtyřicátinami. Toho chladného večera koncem října 2006 Julie a naše tři děti tvrdě spaly, zatímco já se pokoušel užít si chvíli vzácného klidu v naší jinak rušné domácnosti. Můj obvyklý noční program spočíval v tom, že jsem se posadil před ohromnou plochou televizi se zvukem puštěným naplno. (…)

Už jsem nepil. Nebral jsem drogy. Myslel jsem, že mám právo trochu ujíždět na nezdravém jídle. (Hledání Ultra, str. 18)


Je hodně knih, které miluju a nejspíš bych nikdy neskončila, kdybych je měla všechny vyjmenovat. Proto jsem vybrala jen ty, které mě skutečně ovlivnily, které jsem četla víc než jednou, a které ještě někdy číst budu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s